Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het Balade-nieuws!
Ik wil me inschrijven voor de maandelijkse digitale nieuwsbrief van Balade en zo op de hoogte blijven van het laatste nieuws: nieuwtjes, wandeltochten, artikels, recepten,…
Ik ga akkoord en schrijf me in voor de digitale nieuwsbrief van Balade
Door dit formulier te versturen, erken ik dat ik kennis heb genomen van het Charter voor de bescherming van persoonsgegevens van Corman, van de daarin vermelde verwerkingen en van de rechten die mij zijn toegekend, en geef ik dus toestemming voor het gebruik van mijn persoonsgegevens door Corman.
Haal Halloween in huis met deze zelfgemaakte vleermuizen! Voor dit knutselproject heb je het volgende nodig:
Lege wc-rolletjes
Witte en zwarte vellen papier
Zwarte gouacheverf
Lijm
Schaar
Deze vleermuizen zijn klaar in enkele eenvoudige stappen:
Schilder de lege wc-rolletjes zwart.
Terwijl de verf droogt, teken je vleugels op het zwarte papier en knip je ze uit. Maak vleugels en staarten in verschillende vormen en groottes voor extra variatie.
Knip witte hoektandjes en grote, ronde ogen uit het witte papier. Wil je je vleermuizen nog griezeliger maken? Knip hun ogen dan uit geel of rood papier.
Zodra de wc-rolletjes droog zijn, plak je de vleugels, ogen en tanden erop.
Ziezo: je vleermuis is klaar. Maak een touwtje vast aan de rug om ze op te hangen of zet ze op de kast, tafel of zetel.
Een gepersonaliseerde snoepzak
Bij Halloween hoort natuurlijk ook een rondje 'trick or treat' om snoep te verzamelen! Hebben jouw kinderen al hun eigen snoepzak? Die is erg eenvoudig te maken: neem een papieren zak zonder print en laat je kinderen zich erop uitleven. Tekenen, schilderen, kleuren, lijmen: alles mag! Inspiratie nodig? Hier zijn enkele ideeën:
Laat je kinderen hand- en voetafdrukken maken en tover deze om in grappige monsters. Hiervoor heb je gouacheverf nodig. Zodra de afdrukken droog zijn, teken je met een zwarte stift een mond en ogen erop.
Maak een skelet in reliëf. Met een schaar, lijm en een paar wattenstaafjes ben je zo klaar! Teken eerst de schedel en knip daarna de wattenstaafjes in verschillende lengtes. Plak ze op de zak om de rest van het skelet te maken. Op een zwarte achtergrond ziet het er nog schrikwekkender uit!
Houdt je kind meer van spoken? Maak dan een levensecht spook op zijn of haar snoepzak door de omlijning te tekenen en deze op te vullen met watten. Knip ogen en een mond uit zwart papier en plak deze op de watten.
Als je geen zak zonder print vindt, laat je kinderen dan tekenen op een blad papier en niet het over de print. Let op dat je de zak niet dicht niet, anders kan er geen snoep meer in!
Een traditionele uitgesneden pompoen
Wat zou Halloween zijn zonder een griezelige pompoen? Bovendien kun je een pompoen samen met je kinderen uitsnijden. Dat is heel gemakkelijk! Je hebt alleen het juiste materiaal nodig en je mag niet bang zijn om je handen vuil te maken. Hier zijn enkele stappen om je te helpen:
Kies een ronde, grote en gladde pompoen: die zijn gemakkelijker te bewerken.
Teken een hoedje aan de bovenkant van de pompoen. Maak de opening groot genoeg om er met beide handen in te kunnen. Snij het hoedje uit met een gekarteld mes. Neem dit deksel van de pompoen en haal de pulp eraf.
Neem een stevige lepel en haal de vezels, de pitten en het vruchtvlees uit de pompoen. Verwijder alles om ervoor te zorgen dat de pompoen minder snel rot.
Maar gooi niets weg! Hieronder vind je een heerlijk pompoenrecept ...
Zodra je pompoen leeg is, teken je met een stift een ontwerp op de buitenkant. Heb je nog nooit een pompoen versierd? Kies dan een eenvoudig ontwerp met weinig details.
Zodra je tekening af is, snij je het ontwerp uit met een mes. Doe dit niet te snel en maak het ontwerp niet los van de pompoen. Anders heb je een groot gat in het midden!
Haal eventueel de laatste vezels uit de pompoen, zet er een kaars in en zet hem buiten. Ziezo: je pompoen is klaar om voorbijgangers de stuipen op het lijf te jagen!
Voor een overheerlijke Halloween
Zin om Halloween ook op je bord te vieren? Maak dan iets lekkers met de inhoud van je uitgesneden pompoen! Kruid bijvoorbeeld de pitten en bak ze 30 minuten in de oven op 150 °C. Zo maak je een lekker en gezond alternatief voor chips bij het aperitief. Met het pompoenvlees kun je ook lekkere soep maken. Dat komt goed uit, want wij hebben een onweerstaanbaar recept voor pompoen-kastanjecrème met komijn en gefrituurde kruiden :
Halloween: griezelfeest voor jong en oud
Halloween komt eraan! Dit is de perfecte tijd van het jaar om bezoekers te doen griezelen en pompoen op je bord te toveren. Vleermuizen, spoken, skeletten ... Wij zetten voor jou een paar originele, leuke ideeën op een rijtje om je huis in een huiveringwekkende sfeer te dompelen. Deze tips zijn gemakkelijk te maken en ideaal om samen met je kinderen in de vakantieperiode in elkaar te knutselen.
Deze site is de institutionele internetsite van de merk BALADE. Op deze site is het Belgisch recht van toepassing.
De erin opgenomen informatie kan technische onjuistheden of tikfouten bevatten. Ze is niet noodzakelijk volledig noch compleet, en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden aangepast. In die zin vervangt deze informatie geenszins het professioneel advies dat u vanwege onze medewerkers kunt ontvangen.
Door deze site te gebruiken erkent de bezoeker dat hij de mogelijkheid heeft gehad om van deze waarschuwing kennis te nemen.
Behoudens uitdrukkelijke vermelding zijn de inhoud, de pagina's, de scripts, de iconen of geluiden van deze site volledig en exclusief eigendom van S.A. CORMAN. Iedere productie, reproductie of weergave van deze site, hetzij volledig, hetzij gedeeltelijk (tekst, beeld of geluid), op eender welke informatiedrager, is verboden.
De niet-naleving van dit verbod stemt overeen met een vervalsing die de strafrechtelijke burgerlijke aansprakelijkheid van de vervalser kan impliceren.
Het is strikt verboden om de namen of de merken BALADE of hun grafische voorstelling, hetzij alleen, hetzij in combinatie met andere namen, om welke reden dan ook en met name voor publicitaire doeleinden, te gebruiken of te reproduceren zonder de voorafgaande schriftelijke toestemming van S.A. CORMAN. Deze namen en merken zijn overal ter wereld beschermd.
S.A. CORMAN is niet verantwoordelijk voor de inhoud van eender welke andere site waartoe u toegang zou kunnen hebben via de BALADE-site.
Evenmin is S.A. CORMAN verantwoordelijk voor de inhoud van de sites die naar de site van Balade verwijzen.
In geen geval mag de aansprakelijkheid van S.A. CORMAN worden ingeroepen voor eender welke materiële of immateriële, speciale, directe of indirecte schade die met name zou voortvloeien uit de raadpleging en/of het gebruik van deze site of van andere sites die eraan gelinkt zijn, zoals het gebruik van tekst-, geluids- of visuele informatie die erop verzameld zou kunnen zijn, en met name uit eender welk financieel of commercieel nadeel en het verlies van programma's of gegevens in zijn informatica- of ander systeem.
Wat voorafgaat wordt uitdrukkelijk overeengekomen door iedere gebruiker van de site.